O nás

Bližšie informácie o spoločnosti

O nás

Spoločnosť skHosting.eu vznikla v roku 2008 s cieľom poskytovať individuálne riešenia pre náročné internetové projekty. Ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne, aby sme dokázali čo najlepšie pochopiť potreby zákazníka a navrhnúť optimálne riešenie.

Našim cieľom je spokojnosť zákazníka, ktorú dosiahneme len poskytovaním kvalitných služieb. Preto kladieme dôraz na jednotlivé prvky našej infraštruktúry, aby spĺňala tie najprísnejšie kritéria.

Všetky naše služby sú prevádzkované v dátových centrách, ktoré spĺňajú štandard TIER III a na zariadeniach určených pre prevádzku v režime 24/7/365.

Sieťová infraštruktúra

Sieťová infraštruktúra je postavená na zariadeniach Cisco a Juniper.

Každý server má 1/10Gbps konektivitu z dvoch nezávislých prístupových prepínačov v režime active-backup alebo LACP 802.3ad.

Dátové centrum je pripojené štyrmi nezávislými optickými trasami. Prostredníctvom niekoľkých telekomunikačnách operátorov sme pripojený do medzinárodných prepojovacích uzlov SIX, NIX.SK, NIX.CZ, DE-CIX, AMS-IX a BIX.HU.

Od roku 2014 sme členom RIPE NCC. Náš autonómny systém je 201702.

Elektrická infraštruktúra

V dátovom centre sá nachádzajú 4 elektrické vetvy, ktoré sú napájané vlastným transformátorom. Elektrické vetvy majú 2 záložné generátory a UPS v počte N+1. Jednotlivé vetvy sú rovnomerne využívané, vďaka systému zapojenia „multiple feed“. Pri výpadku jednej z vetiev sa záťaž rozdelí rovnomerne medzi zostavajúce vetvy.

V dátovom centre sú nainštalované rotačné UPS od spoločnosti Caterpillar, ktoré sú bezúdržbové a vyznačujú sa vyššou spolahlivosťou oproti klasickým akumulátorovým UPS.

Generátory sa nachádzajú vo vykurovanej miestnosti. Pre zvýšenie ich spolahlivosti majú 2 štartéry, vlastný akumulátor a tlakové čerpadlo, ktoré udržiava tlak vo vstrekovacom potrubí. Podzemné palivové nádrže poskytujú dostatok paliva aj pre dlhodobú prevádzku.

Bezpečnosť

Bezpečnosť Vašich dát garantujeme pravidelným zálohovaním dát do vzdialeného dátoveho centra. Priestory dátoveho centra sú rozdelené do viacerých bezpečnostných zón, do ktorých je prístup overovaný kombináciou biometrických údajov a elektronickej prístupovej karty. Dátové centrum je vybavené automatickým hasiacim systémom, ktorý je vhodný na hasenie elektrických zariadení. Budova bola postavený pre účely dátoveho centra.

Bezpečnostné prvky: elektronický prístupový systém, biometrické overovanie pred vstupom do sály, dvojité bezpečnostné dvere pred vstupom do sály, aklimatizačné a vybaľovacie miestnosti, uzamykateľné racky, 24/7 prítomnosť operátora, kamerový systém.